Logo

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera aby otrzymywać najciekawsze informacje i aktualności regionu
Trekkingowy

Szlakiem planowanego Jurajskiego Parku Narodowego

dystans (km) wysokość m n.p.m.

Wycieczka rozpoczyna się w gminie Olsztyn na stacji Kusięta Nowe, a zakończenie wycieczki znajduje się na stacji kolejowej Julianka w gminie Przyrów. Trasa zaplanowana jest tak, aby można było dojechać na miejsce startu i mety pociągiem osobowym z i do Częstochowy. Przed wybraniem się na wycieczkę, należy przeanalizować aktualny rozkład jazdy PKP.

Trasa wycieczki rowerowej o długości 38,8 km przebiega przez teren 3 gmin powiatu częstochowskiego: Olsztyn, Janów i Przyrów. Przejedziemy przez północny obszar Wyżyny Częstochowskiej, będącej obok Wyżyny Olkuskiej, Rowu Krzeszowickiego i Grzbietu Tenczyńskiego jedną z czterech części Jury KrakowskoCzęstochowskiej. Wyjątkiem są okolice stacji kolejowej w Juliance, które leżą na terenie Niecki Włoszczowskiej, wchodzącej w skład Wyżyny Przedborskiej w obrębie Wyżyny Małopolskiej. Według podziału terytorium Polski na jednostki fizyczno-geograficzne dokonanego przez J. Kondrackiego trasa, którą będziemy się poruszać przebiega przez prowincję Wyżyny Polskie i podprowincję Wyżyna Śląsko-Krakowska. W obrębie Wyżyny Śląsko-Krakowskiej trasa wycieczki prawie w całości przebiega przez makroregion Wyżyna Krakowsko-Częstochowska i mezoregion Wyżyna Częstochowska.

Trasa oraz jej opis jest autorstwa Pana Krystiana Stanuchiewicza.

Miejsca na trasie

Korzystamy z cookies

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...